zloto-skrzynie
Monety

Złoto na prezent – podpowiadamy

29 października 2017

Co jakiś czas pojawiają się w naszym życiu okazje, które wymagają znalezienia odpowiedniego prezentu. O ile prezenty urodzinowe są raczej podarunkami fizycznymi, o tyle w sytuacji na przykład ślubów stawiamy na prezenty finansowe. Jest to najbardziej praktyczny prezent dla osób, które wchodzą w dorosłe życie. Takie prezenty zazwyczaj przybierają postać gotówki, jednak coraz częściej decydujemy się na inne formy takiego rozwiązania. Jedną z takich firm może być podarowanie prezentu ze złotem jako motywem przewodnim.

Złoto na prezent zazwyczaj kojarzy się nam z biżuterią. Jest to oczywiście bardzo przyjemny podarunek, aczkolwiek czasem trudno jest trafić w gust osoby obdarowywanej. Ponadto nie zawsze jest to prezent praktyczny i w ostateczności niektórzy wolą jednak upominki finansowe, które pozwolą im spożytkować upominek tak, jak tego chcą. Ogromną popularność natomiast zyskują prezenty w formie sztabek złota lub monet bulionowych.

Trend na upominki w złocie nie jest przypadkowy. W czasach niepewności pieniądza cenimy sobie bezpieczeństwo. Nikt nie chce znaleźć się w sytuacji podbramkowej, w której będzie musiał zrezygnować ze wszystkiego, co jest dla niego ważne lub konieczne do egzystencji. Niestety, pieniądz rządzi światem i bez niego nie jesteśmy w stanie przeżyć. Nie jest to spowodowane tylko przywiązaniem do niego i do tego, że wszystko jest tak łatwo dostępne, ale również dlatego, że bez niego nie można mieć niczego, szczególnie środków niezbędnych do życia. Chcemy zapewnić sobie i swoim bliskim jak najlepszą przyszłość, dlatego tak cenimy sobie oszczędności. W związku z tym wszystkim złoto jako pomysł na prezent jest naprawdę doskonałym rozwiązaniem.

Złoto od wielu wieków jest najlepszą inwestycją i taką inwestycję z powodzeniem można podarować komuś bliskiemu. W sytuacji, gdy mamy zamiar dać jakiejś osobie pieniądze jako prezent, możemy tę kwotę przeznaczyć na coś znacznie bardziej przyszłościowego.

Sztabka złota na pewno spodoba się każdemu, kto lubi inwestycje. Ten rodzaj lokaty kapitału jest najbezpieczniejszy. Inwestycja pieniędzy na giełdzie niesie ze sobą pewne ryzyko, ponieważ są momenty, kiedy inflacja szaleje. Ulokowanie kapitału w złocie spowoduje, że nie straszne będą nam takie rzeczy, a nasze pieniądze będą wręcz zamrożone. Sprezentowanie sztabki złota na przykład na ślub będzie uniwersalne, ponieważ Państwo Młodzi będą mogli sami zadecydować, co z nią zrobią – zatrzymają na tak zwaną „czarną godzinę” czy raczej spieniężą od razu.

Monety bulionowe, podobnie jak złoto są metodą lokaty kapitały. Różnica polega tutaj na tym, że monety lokacyjne łatwiej jest przechować, a poza tym mniejszy problem stanowi ich ewentualna sprzedaż. Ponadto są to przedmioty, które mogą stanowić też świetną pamiątkę.

zlote-monety-stos

Niezależnie od tego, czy na prezent podarujemy komuś sztabkę złota, czy monety bulionowe, będzie to miły gest. Jednakże pierwszym krokiem do tego, by móc komuś zapewnić inwestycję jest zakup złota. Stanowić to może niemały problem zarówno ze względu na wybór formy, jak i przez inne sprawy techniczne. Na początku należy zastanowić się nad tym, jaką kwotę jesteśmy gotowi przeznaczyć na taki prezent. Musimy pamiętać, że kupno złota wiąże się z niemałymi sumami, dlatego prezentami takimi obdarowuje się z reguły najbliższych, których najbardziej chcemy wesprzeć finansowo. Z wyborem kwoty wiąże się oczywiście rozmiar upominku – w przypadku sztabki złota cena różni się w zależności od wagi, natomiast jeśli chodzi o monety bulionowe to każda sztuka posiada swoją cenę. Kupując złoto, nie musimy martwić się, że w razie ewentualnej jego sprzedaży, cena metalu szlachetnego zmaleje. Zauważyć tutaj można raczej tendencję wzrostową, co sprawia, że z roku na rok cena złota można wzrosnąć, a inwestycja przynieść zyski.

Nabycie złota nie jest niczym trudnym, ponieważ dostępne jest ono u każdego dilera w sklepach stacjonarnych i internetowych (warto sprawdzić ofertę tutaj, duży wybór w tym miejscu). Najważniejsze jest tutaj jednak to, by złoto było prawdziwe, tym bardziej, że będzie one przeznaczone na prezent i żadnej ze stron nie byłoby miło, gdyby okazało się, że mamy do czynienia z tak zwaną fałszywką. Warto więc zasięgnąć porady eksperta, a podczas kupna monet bulionowych zadbać o ich dokładne zmierzenie i zważenia. Sztabka złota powinna posiadać odpowiedni certyfikat, wtedy mamy pewność, że wszystko jest w porządku.

Kupowanie jakiegokolwiek upominku zawsze związane jest z przemyśleniami na temat tego, czy warto. Należy więc rozważyć za i przeciw. Musimy wziąć pod uwagę, że nie każdemu taki prezent się spodoba, ponieważ wiele osób nie orientuje się w tego rodzaju inwestycjach. Jeśli jednak zdecydujemy się wręczyć komuś złoto w jakiejkolwiek formie, powiedzmy mu o tym, dlaczego to robimy, by nie zrozumiano nas opacznie. Dodatkowo w sytuacji, kiedy znamy się nawet w niewielkich stopniu na lokowaniu kapitału w złocie, udzielmy paru rad obdarowywanych, by widzieli, w jaki sposób przechowywać prezent, co z nim zrobić i jaka jest jego wartość. To niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu będą oni mogli zdecydować o jego przeznaczeniu.

Sprawdź także: Copywriting – Marketing Internetowy24