Monety

Złoto – inwestycja dla osób ostrożnych

7 sierpnia 2017

Jeżeli szukamy sposobu na inwestycję, który da nam poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie szansę na duży zysk – warto rozważyć zakup złota. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na nabycie złotych monet czy też sztabek możemy liczyć, że nasze pieniądze w przyszłości zaprocentują. Dlaczego złoto jest wciąż jedną z pewniejszych form lokowania kapitału?

Złoto sposobem na zabezpieczenie kapitału

Większość osób, które decydują się na zakup złota ma na celu zabezpieczenie posiadanego majątku. Historia pokazuje nam, że zdarzają się sytuacje kryzysowe, w wyniku których waluta danego kraju z dnia na dzień traci na wartości. Nawet ziemia i nieruchomości nie są wówczas w stanie zapewnić swoim posiadaczom bezpieczeństwa finansowego. Nieruchomości mogą ulec zniszczeniu lub konfiskacie. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku ziemi.

Pozostaje więc złoto. Niewielkie sztabki i monety łatwiej jest ukryć. Nawet podczas najtrudniejszych sytuacji znajdą się chętni, żeby odkupić od nasz szlachetny metal. Posiadanie pewnych rezerw złota daje wielu osobom poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego jak wyglądają aktualne notowania żółtego kruszcu. Jest ono znakomitym zabezpieczeniem przed inflacją.

Złoto szansą na zysk

Współcześnie wiele czynników wskazuje na to, że ceny złota w przyszłości wzrosną jeszcze bardziej. Przede wszystkim na złoto jest obecnie duży popyt i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja ta w przyszłości uległa zmianie. Warto zauważyć, że metal ten jest powszechnie wykorzystywany w przemyśle. Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że inwestycja w złoto wydaje się korzystna jest ogromny popyt branży jubilerskiej w Indiach. Hindusi cenią żółty metal nie tylko na jego niewątpliwe walory estetyczne. Według ich wierzeń ma on magiczną moc – chroni przed złem osoby, które go noszą. Biorąc pod uwagę te czynniki nic nie wskazuje na to, żeby zainteresowanie złotem zaczęło słabnąć.

Złoto jest honorowane w każdym miejscu na świecie

Złoto ma ogromną przewagę nad każdym papierowym pieniądzem. Możemy zabrać je w każdy zakątek świata i mieć pewność, że dzięki niemu będziemy w stanie nabyć potrzebne nam dobra. Znalezienie nabywcy na złoto jest proste, co sprawia, że posiadając je czujemy się bezpiecznie.

Już niewielkie ilości złota posiadają dużą wartość, co sprawia, że jest ono niezwykle komfortowym środkiem płatniczym. Sprzedawać możemy zarówno złote monety, sztabki, jak i złotą biżuterię.

W Polsce zakup złota nie jest opodatkowany

Silnym argumentem, który przemawia za wyborem złota spośród innych metali szlachetnych jest fakt, że nie jest ono w naszym kraju objęte podatkiem VAT. Dodatkowo, kiedy zdecydujemy się na sprzedaż żółtego metalu po upływie sześciu miesięcy od jego zakupu, będziemy zwolnieni również z 19-procentowego podatku Belki.

Złota biżuteria jako prezent i dobra inwestycja

Złota biżuteria jest doskonałym pomysłem na prezent dla kobiety w każdym wieku. Choć na jej ostateczną cenę ma wpływ praca jubilera, który ją wykonał, złote ozdoby i tak pozostają dobrym zabezpieczeniem w trudnych sytuacjach finansowych.